Rolety wewnętrzne w kasecie – sposób montażu

Rolety w kasetach to obecnie najbardziej popularne na rynku polskim rozwiązanie z zakresu regulacji ilości światła dochodzącego do naszych pomieszczeń. Każdy właściciel domku jednorodzinnego czy mieszkania w bloku na pewno poradzi sobie w ich zamontowaniu bez konieczności korzystania z usług fachowca, albowiem czynność ta nie jest skomplikowana.

Dostępność bardzo dużej grupy różnych rolet na rynku mogła jednak spowodować pewien mętlik w głowach potencjalnych użytkowników takich rolet, ponieważ rolety różnych typów różnie się zakłada, więc prześledźmy tutaj proces ich montażu. Warto na wstępie zaznaczyć, że jeśli komuś nie będą odpowiadały poniższe metody lub po prostu nie będzie chciał się ich samodzielnie podejmować, może zawsze zlecić montaż rolety fachowcowi. Rolety w kasecie Rolety dostępne z kasetami to nie jest do końca jednolita grupa produktów. Istnieje nisza, w przypadku której mamy do czynienia z nietypowym montażem na ścianie, ale w większości przypadków będziemy je zakładali bezpośrednio na okno.

Optymalnym rozwiązaniem jest rama okienna, ale jeśli z jakichś powodów jest ona trudno dostępna, można skorzystać także ze specjalnych listew montowanych przy szybach, ale takie rozwiązanie spowoduje zmniejszenie maksymalnej ilości światła wpadającego do pomieszczenia. Klejenie rolety Ze względu na swoją prostotę i skuteczność najpopularniejszy jest typ montażu przewidujący naklejanie rolety na okno. Oprócz samych rolet i pasków z klejem potrzebna nam tu będzie ściereczka i aceton. Konieczne jest bowiem dokładne wyczyszczenie powierzchni okna, na którą przyklejane będą rolety oraz upewnienie się, że nie ma na nich żadnych tłuszczów czy substancji oleistych.

jak przykleić roletę na szybę? Do tego właśnie służy aceton, znakomity rozpuszczalnik tłuszczów wszelkiego rodzaju. Wystarczy tylko przetrzeć raz wszystkie powierzchnie i gotowe. Rolety na wkrętach Jeśli rolety są cięższe lub nie chcemy martwić się o odpowiednią przyczepność kleju, możemy kosztem permanentnego uszkodzenia ram okiennych użyć także wkrętów. Jest to rozwiązanie na pewno solidniejsze, ale trzeba przyznać, że zwykle zbędne. Jeśli jednak się na nie zdecydujemy, trzeba wybrać odpowiednie, nie za duże wkręty i po prostu wkręcić je w ramę okienną w miejsca odpowiadające otworom na wkręty w kasecie. Trzeba uważać, by za mocno nie dokręcać, a jeśli wkręcanie idzie nam słabo, można najpierw przygotować otwory wiertarką z maleńkim wiertłem do drewna.

Autor

Sławomir Pol

Monter żaluzji i rolet zewnętrznych.

Zobacz również