Zaznacz stronę

Organista

Jan Buczyński

Od 2017 roku pracuję w Parafii św. Kazimierza w Pruszkowie, gdzie jestem jednym z dwóch organistów.

W latach 2011-2017 byłem organistą w Parafii Wniebowzięcia NMP w Warszawie-Zerzniu.

Uczyłem się gry na instrumentach, odpowiednio: w szkole muzycznej I stopnia na fortepianie, a w szkole muzycznej II stopnia na fagocie. Moje wieloletnie doświadczenie gry na organach, w połączeniu z wykształceniem teologicznym, sprawia, że wykonuję tę pracę i posługę w sposób profesjonalny, ciesząc się uznaniem i docenieniem ze strony wiernych.

 

Czym mogę służyć?

Muzyka liturgiczna

W trakcie mszy świętych i nabożeństw wykonuję utwory muzyczne, zgodne z przepisami liturgicznymi.

Muzyka na ślubie

Przygotowuję i wykonuję starannie dobraną muzykę podczas liturgii sakramentu małżeństwa – biorąc pod uwagę życzenia Narzeczonych, oraz konsultując z nimi poszczególne momenty tego ważnego wydarzenia.

Muzyka na pogrzebie

Przygotowuję i wykonuję muzykę podczas liturgii pogrzebowej – dbając o zachowanie szczególnego charakteru takiej celebracji, oraz respektując życzenia Rodziny.

Współpraca

Współpracuję z instrumentalistami i wokalistami, akompaniując na organach – zarówno znane, przygotowane wcześniej utwory, jak i czytane a vista.

Wybrane nagrania:

„Coram angelis cantamus tibi, Domine. Wobec aniołów śpiewamy Tobie, Panie. Mowa tu o spotkaniu z Bogiem żywym. Nie śpiewamy po prostu dla siebie samych. Śpiewamy zwróceni ku Bogu, by do Niego dojść. Śpiewamy dla Boga, który nie jest nam nieznany, ale który ma oblicze – oblicze Jezusa Chrystusa.

Dla Boga, który jest Logosem (Słowem, Rozumem) i Miłością. Dlatego jedno i drugie należy do tego spotkania. Z jednej strony jest to muzyka, która ma być odpowiedzialna wobec Logosu, oświecona rozumem, a równocześnie – muzyka, która pochodzi z serca, jest inspirowana miłością.”

Benedykt XVI

Kontakt:

513 172 943