Nieinwazyjny montaż rolet wewnętrznych.

Montaż rolet najczęściej kojarzy nam się z wierceniem i tworzeniem nowych otworów w ścianie czy na ramie okiennej. Jednak nie jest to regułą, ponieważ wystarczy że wybierzemy odpowiedni model rolety i montaż przeprowadzimy zupełnie bezinwazyjnie.

Są dostępne w każdym typie rolet, wystarczy że w sklepie podpytamy sprzedawcy jaki rodzaj rolet wybrać do montażu nieinwazyjnego. Takie rolety nadają także się do miejsc w których nie ma odpowiednio dużej przestrzeni do nawiercenia uchwytów mocujących do ściany lub sufitu. Można bezproblemowo zamontować je bezpośrednio na ramie lub skrzydle, i wcale nie wymaga to jakichś niezwykłych umiejętności. Mamy dwie metody na taki bezinwazyjny montaż, czyli jedna polegająca na przyklejeniu rolety, a druga na zawieszeniu jej na specjalnych uchwytach.

Pierwsza wymaga od nas precyzyjnego przygotowania powierzchni profilu okiennego, a więc usunięcia zabrudzeń i odtłuszczenie, najczęściej z pomocą acetonu. Jeśli tego nie zrobimy, to rolety niestety mogą się szybko odkleić od powierzchni. Roleta której montaż został wykonany w prawidłowy sposób powinna trzymać się długo i prawidłowo wykonywać swoje funkcje. Drugim sposobem jest wieszanie rolet na specyficznie zaprojektowanych uchwytach, co także nie jest szczególnie trudne.

jak zamontować rolety wewnętrzne? Ten sposób montażu jest stosowany również przy roletach rzymskich czy austriackich, nie koniecznie tylko przy wolnowiszących. Uchwyty mocujące roletę mają kształt haczyków, które bardzo mocno i stabilnie trzymają roletę na ramie czy skrzydle okna. Ich zamontowanie nie wymaga wiercenia żadnych otworów, więc nie zostawiają żadnych śladów po ich ściągnięciu. Są mocne, ale równocześnie wystarczająco cienkie, aby nie zakłócać funkcji otwierania i zamykania okien. Montaż tych rolet jest bardzo szybki, uchwyty można też łatwo zdemontować, jeśli np. stwierdzimy że chcemy zmienić kolor rolet, bo zmieniamy aranżację całego wnętrza.

Autor

Sławomir Pol

Monter żaluzji i rolet zewnętrznych.

Zobacz również