Montaż żaluzji krok po kroku

W przypadku ram okiennych, które mają standardowy rozmiar trzeba będzie znaleźć takie żaluzje, które będą do okna idealnie pasować. Można sprawdzić także czy dostawca ramy okiennej nie ma w swojej ofercie takich produktów, które do okna będą pasować.

Czasami będzie to najlepsze rozwiązanie, ponieważ producent dostarczy nam takie rolety czy żaluzje, które będą idealnie spasowane z takim oknem. Trzeba wybierać żaluzje nieco dłuższe i szersze niż wymiar ramy, ponieważ dzięki temu będą lepiej pasować. Wybór jest naprawdę bardzo duży i dotyczy to zarówno estetyki jak i materiału z jakiego są one wykonane. Zalety żaluzji Żaluzje to taki element, który zawsze gwarantuje świetną izolację. Zimą mamy ciepłe powietrze, które wracać ma dzięki nim do pomieszczeń latem zaś ciepłe powietrze ma być kierowane do góry. Aby to wszystko było możliwe będzie trzeba odpowiednio kierować lamelkami.

Żaluzje podnoszone są i regulowane za pomocą mechanizmu, który znajduje się w górnej szynie. Różne systemy mocowania Żaluzje obecnie oferowane są ze wspornikami, które umożliwiają ich mocowanie. Górną belkę można mocować z użyciem różnych wsporników, tak że będzie łatwiej wybrać idealne miejsce, w którym taki montaż będzie mógł zostać zrealizowany. Montaż może być na wiele sposobów: - do ramy okiennej - do ściany za oknem - do sufitu Mocowanie wsporników Na początek ważne będzie ustalenie położenia pierwszego wspornika, ponieważ stanie się on jakby wyznacznikiem całego przygotowywanego systemu.

jak zamontować żaluzje?

Jeśli uda się nam taki wspornik zamocować będzie można oczekiwać, że całość będzie stabilniejsza i potem równomiernie do tego wspornika będzie można zamocować kolejne. Jeśli żaluzja będzie jakaś szczególnie duża to będzie trzeba wprowadzić wspomagający trzeci wspornik, który staje się takim elementem, który zagwarantuje lepszą stabilność całej konstrukcji. Pomiar szerokości wewnętrznej Nim w ogóle montaż będzie realizowany będzie trzeba dokonać bardzo dokładnych pomiarów.

Szerokość należy odmierzyć od górnej do dolnej szyny. Realizując pomiar trzeba pamiętać, że musi być miejsce na zaślepki szyn. Górną oraz dolną szybę docinać można na właściwą szerokość za pomocą piłki do metalu. W momencie, gdy będzie się przecinać trzeba zabezpieczyć lamelki, tak by ich nie zniszczyć. Dopiero po przycięciu szyny będzie można zająć się przycinaniem lamelek pod odpowiedni wymiar. Jeśli kupiona żaluzja będzie zbyt długa to można także zdecydować się na usunięcie kilku lamelek, tak by dopasować ją do rozmiaru, który będzie dla nas odpowiedni.

Autor

Danuta Roman

Projektant rolet rzymskich.

Zobacz również