Mini rolety z żyłką, czyli prostota i praktyczność w jednym

Wśród systemów osłon okiennych, które obecnie cieszą się naprawdę ogromną popularnością, znajdują się mini rolety. Nie ma w tym nic dziwnego. Swoją popularność zawdzięczają przystępnej cenie oraz wyjątkowo prostym zasadom montażu.

Standardowe rozwiązania nie mogą być jednak stosowane w przypadku okien uchylnych. Na szczęście producenci zdecydowali się wprowadzić do oferty tak zwany mechanizm żyłkowy, który okazał się być rozwiązaniem problemu. Mini rolety są obecne dostępne chyba we wszystkich marketach z budowlanym asortymentem. Jednocześnie do swojej oferty wprowadził je każdy producent, który naprawdę chce się liczyć na rynku. Ich wielka popularność wynika w dużej mierze z bardzo prostego i bezinwazyjnego montażu. Do zamocowania mini rolety nie jest potrzebna wiertarka.

Niezbędne są jedynie nożyczki, które potrzebne są do rozpakowania opakowania, a następnie docięcia żyłki. Do niewątpliwych zalet mini rolet zalicza się przystępną cenę, a także wielkie możliwości wyboru. Mini rolety to mnóstwo kolorów, wzorów, a nawet rozmiarów. Szerokości tkanin dostępne są w rozmiarach pasujących do standardowych okien. Oczywiście można również zlecić wykonanie rolety na zamówienie, która pasowała będzie do okna o niestandardowym rozmiarze. Jeszcze nie tak dawno nie było uniwersalnego sposobu na to, aby roleta przylegała do okna również wtedy, kiedy skrzydło zostanie uchylone. Materiał w takim przypadku układał się pionowo. Początkowo zaczęto stosować dodatkowe prowadnice, które należało dokuć, a następnie przykleić do okna. Było to jednak rozwiązanie kosztowne, a jednocześnie mało estetyczne.

mini rolety i ich montaż Rozwiązaniem idealnym okazał się być mechanizm żyłkowy. Roleta, którą prowadzi żyłka, idealnie przylega do okna bez względu na to, czy pozostaje ono zamknięte, czy jest uchylone. Do tego mechanizm ten naprawdę nie rzuca się w oczy i nie wpływa tym samym na stronę estetyczną rolet. Zamontowanie mechanizmu żyłkowego jest tak proste, że nie trzeba korzystać z pomocy fachowców. Żyłka montowana jest do górnego uchwytu rolety w otwory, które są wykonane fabrycznie. Żyłkę przekłada się przez właściwy otwór, a następnie zawiązuje. Potem pozostaje tylko przełożyć żyłkę jeszcze przez dwa otwory, aby cieszyć się idealną roletą.

Autor

Ambroży fusion

Monter żaluzji i rolet wewnętrznych.

Zobacz również