Błędy przy montażu rolet zewnętrznych – jak ich uniknąć?

W trakcie długich zimowych wieczorów najczęściej zaczynamy snuć plany w zmianach i ewentualnych drobnych remontach w naszych domach. Bardzo często pojawia się plan odnośnie wymiany okien, a wraz z tym również opcja zakupu i montażu rolet zewnętrznych (żaluzji zwijanych).

Rolety zewnętrzne nie tylko poprawiają funkcjonalność mieszkań, ale także dbają o poziom bezpieczeństwa, co jest obecnie bardzo ważną kwestią dla wielu osób. Decydując się na zakup, nie jesteśmy wstanie przewidzieć wszystkich czynników mających wpływ na prawidłowe działanie rolet. Tutaj przede wszystkim o poprawnej funkcjonalności decyduje przede wszystkim dobry montaż. Cały proces zaczyna się jednak o właściwego pomiaru rolety i wybraniu właściwego, najbardziej odpowiedniego dla nas systemu, co wiąże się z fachowością i doświadczeniem sprzedawcy. Każdy z systemów rolet to inny pomiar i inne ustalenie wysokości i sposobu montażu, zatem jeśli od samego początku nie wybierzemy poprawnie, może się to skończyć niepotrzebnymi nerwami i stresem.

poziom wykonania rolet Kolejnym etapem, od którego zależy nasze zadowolenie z wykonanej pracy montażystów i wielu innych osób zaangażowanych w zakup naszych rolet, jest ich prawidłowe wykonanie na etapie produkcji. Muszą być wyprodukowane zgodnie z technologią jaką wybraliśmy, z materiałów jakie gwarantuje nam producent i być oddane w ręce montażystów w kompletnym stanie, bez żadnych braków materiałowych. Bardzo często powodem reklamacji rolet zewnętrznych jest ich nieprawidłowe bądź niedbałe wykonanie, co jest później przyczyną wielu problemów, ponieważ wpływa nie tylko na nieprawidłowe działanie, ale także na nieestetyczny wygląd.

powierzchnia montażowa rolety zewnętrznej Podczas całego procesu montażu bardzo ważne jest, aby dokładnie wypoziomować prowadnice i samą kasetę za pomocą dobrej poziomicy, tak aby idealnie zachować piony i poziomy, co zawsze pozwala uniknąć w późniejszym czasie niepotrzebnych skarg i reklamacji. Cały montaż powinien być wykonany przez fachowców przeszkolonych w sowim zawodzie, zgodnie ze sztuką i prawem budowlanym. Zanim przystąpimy do montażu sprawdźmy dokładniej rolety jakie nam dostarczono, czy nie ma w nich braków i czy są wykonane poprawnie. Ważnym czynnikiem są także warunki w jakich będziemy przeprowadzać montaż rolet, ponieważ bardzo dużo zależy od powierzchni do jakiej będziemy przytwierdzać roletę. Po wykonaniu wszystkich czynności związanych z prawidłowym montażem, musimy pamiętać o skontrolowaniu prawidłowego działania oraz o poinstruowaniu przyszłych użytkowników jak należy z rolet korzystać. Zawsze także wskażmy instrukcje konserwacji i czyszczenia rolet, o czym wiele osób zapomina.

Autor

Sławomir Pol

Monter żaluzji i rolet zewnętrznych.

Zobacz również